Naprávanie skreslení ako nesamozničenie

Preklad anglického článku "Debiasing as Non-Self-Destruction". Autor: Eliezer Yudkowsky

Nick Bostrom sa pýta:

Jedným znakom toho, že veda nie je celá vymyslená, je, že nám umožňuje robiť veci ako napríklad ísť na mesiac. Ako praktické veci nám umožňuje robiť naprávanie sklonov, iné než zdržiavanie sa kupovania žrebov lotérie?

Zdá sa mi, že rôzne povolania sa veľmi odlišujú v tom, ako byť chytrý. Obchodník s hedžovými fondmi, výskumník biológ, a generálny riaditeľ korporácie sa musia naučiť rôzne množiny zručností, aby boli vynikajúci vo svojej práci – stáž v jednej oblasti by v druhej nepomohla.

Napriek tomu, pojmy ako „buď ochotný priznať si prehru“ alebo „debaty o pravidlách by nemali vyzerať jednostranne“ alebo „plánuj prekonať svoje chyby, nielen sa z nich spovedať“ vyzerajú, že by sa dali využiť v mnohých povolaniach. A všetky tieto rady nie sú ani tak o tom, ako byť mimoriadne chytrý, ale skôr ako nebyť hlúpy. Každé povolanie má svoj vlastný spôsob, ako byť chytrý, ale spôsoby, ako nebyť hlúpy, majú omnoho viac spoločného. A zatiaľ čo víťazi svoje víťazstvá radšej pripisujú vlastným cnostiam, moje malé znalosti histórie naznačujú, že omnoho viac bitiek bolo prehraných hlúposťou než vyhraných genialitou.

Naprávanie skreslení prevažne nie je o tom, ako byť mimoriadne chytrý, ale ako nebyť hlúpy. Jeho veľkými úspechmi sú katastrofy, ktoré sa nestávajú; prehry, ktoré nenastali; chyby, ktoré nikto nevidí, pretože sa nestali. Často si ani nemôžete byť istí, že by sa stalo niečo zlé, keby ste sa neboli pokúsili napraviť svoje skreslenia. Nie vždy vidíte guľku, ktorá vás nezasiahla.

Veľké víťazstvá naprávania skreslení sú presne tie žreby lotérie, ktoré sme si nekúpili – nádeje a sny, ktoré sme držali v skutočnom svete, namiesto presúvania do nekonečne malých pravdepodobností. Triumfmi naprávania skreslení sú sekty, do ktorých sme nevstúpili; optimistické predpoklady, ktoré sme odmietli počas plánovania; čas nestratený na slepé uličky. Je to umenie nesamozničenia.

Pripúšťam, že nič z tohto nie je dostatočne veľkolepé, aby sa dostalo do večerných správ. Nie je to ako pristátie na mesiaci – aj keď pristátie na mesiaci určite vyžadovalo, aby sa tisíce vecí nepokazili.

Ako teda môžeme vedieť, že naše úsilie naprávať skreslenia je skutočne užitočné? Nuž, toto bude najhorší typ anekdotického dôkazu – ale ľudia občas ignorujú moje rady, a potom, niekedy, nastane katastrofa presne toho typu, ktorý som im povedal, aby očakávali. Toto je veľmi slabý druh potvrdenia a rád by som videl kontrolované štúdie... ale väčšina štúdií, o ktorých som čítal, spočívala v chytení niekoľkých univerzitných študentov, ktorým ide o kredity, povedaní im o skresleniach a následnom čakaní, či sa zlepšia. Čo by sme potrebovali, sú longitudinálne štúdie životných výsledkov, a napadá mi pár ľudí, ktorých by som vymenoval ako kandidátov do pokusnej skupiny.

Faktom je, že väčšina ľudí, ktorí urobia polovičatý pokus o napravenie svojich skreslení, z toho veľké množstvo úžitku nevyťaží. Toto je jedna z tých vecí, na ktorých musíte istú dobu makať, než sa v tom stanete dobrí, najmä keďže dnes neexistuje žiadna možnosť systematického tréningu, ba ani len slušná príručka. Ak budete veľa rokov precvičovať techniky a podrobíte sa prísnym obmedzeniam, možno raz zazriete stred. Ale do tej doby často chyby, ktorým sa ste sa vyhli, akurát nahradíte inými chybami. Trvá to nejaký čas, než sa vaša myseľ výrazne utíši. Dokonca, malé vedomostí o kognitívnych skresleniach často narobia viac škody než osohu.

Čo sa týka dôkazu pre verejnosť, viem si predstaviť aspoň tri možnosti, ako by k tomu mohlo dôjsť. Po prvé, mohol by sa založiť Bayesov rád pre ľudí, ktorí to berú vážne, a absolventi týchto dódžó by sa mohli ukázať ako systematicky úspešnejší aj po zohľadnení fluidnej inteligencie. Po druhé, mohli by sme počkať na nejakého jednotlivca či skupinu, pracujúcu na dôležitom probléme v nejakej oblasti, ale tiež známu svojím odhodlaním naprávať sklony, kedy dosiahne veľkolepý verejne slávny úspech. Po tretie, mohli by sa nájsť techniky, ktoré sa dajú ľahko naučiť a ktoré majú rýchlo merateľné výsledky; a potom by jednoduchý kontrolovaný experiment mohol poslúžiť ako verejný dôkaz, aspoň pre tých, ktorí sa venujú vede.

viliam@bur.sk